Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Kaunase Politseijaoskonna peakontorRadvilenu 1c, Kaunas

Kaunase politsei peakomissariaadi hoone kontseptsioon keskendub kompaktsele ja ratsionaalsele struktuurile, mille eesmärk on luua sotsiaalselt vastutustundlik ja esteetiline keskkond nii komissariaadi personali kui ka külastajate jaoks.
Nende eesmärkide teostamiseks on hoone projekteeritud kahe sisemise ja välimise aatriumiga, mis toovad kompaktse plaaniga struktuuri loomulikku valgust ning täiendavad siseruumide kvalitatiivseid parameetreid. Hooned on projekteeritud A++ energiatõhususe klassiga. Kaunase komissariaadi hoonekompleksi projektilahendused näevad ette märkimisväärseid muudatusi välja arendamata territooriumil uue haldusotstarbelise objekti ehitamise näol, mis paistab silma originaalse arhitektuuri ja kunstilise lahenduse poolest.
Projektilahendused näevad ette kogu objekti ala valgustuse pimedal ajal, samuti hoonete spetsiaalse taustvalgustuse öösel koos aknaavade LED-taustvalgusega, kasutades selleks iseseisvalt genereeritud elektrit päikeseenergia elementidest, mis on paigaldatud hoonete katusele.

Tellija:
Leedu Vabariigi siseministeeriumi politseiosakond
Projekti nimi:
Kaunase Politseijaoskonna peakontor
Kategooria:
Hooned
Ehitise tüüp:
Äri-, büroo- ja administratiivhooned
Arhitekt:
Sigitas Kuncevičius
Projekteerija:
IĮ Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Leedu
Aadress:
Radvilenu 1c, Kaunas
Projekti algus:
2020
Valmimise aasta:
2022
Iseloomulik näitaja:
Brutopind 6471,94 m²; hoone maht 29 743 m³

Merko

Äritegevus koroonaviiruse COVID-19 pandeemia olukorras