Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Tööstuse 110kV alajaama renoveerimineAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Tartus asuva Tööstuse alajaama uuendamise vajaduse tingis Elektrilevi soov minna tarbijana seniselt 6 kV pingelt üle 10 kV pingele. Tööde mahtu kuulus vana 110 kV alajaama täielik demontaaž ning uue alajaama rajamine koos juhtimishoone ehitusega. Algselt arvestatava kaldega kinnistule anti ehitustööde käigus horisontaalne pinnavorm ja rajati selle kindlustamiseks tugimüür. Alajaama seni ümbritsenud kolm õhuliini masti demonteeriti ja asendati ühe sõrestikmastiga, et vähendada õhuliinide ristumisi perspektiivse Tähe ja Turu tänava ühendustee kohal.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Tööstuse 110kV alajaama renoveerimine
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Infra ja AS Merko Ehitus Eesti
Tööde iseloom:
Renoveerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Tähe 114 h, Tartu
Projekti algus:
2016
Valmimise aasta:
2017

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.