Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

NORDBALT HVDC Connection – Klaipeda jaamAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

2015. aasta lõpus valmis Litgridil strateegiline projekt NordBalt, mille raames rajati Rootsi ja Leedu vahele energiaühendus. See on Balti ja Põhjamaade ühise elektrituru eeltingimus. Tulevane elektrisild võimaldab Leedul osta elektrit Põhja-Euroopa riikidest, kellel on rikkalikud hüdroenergiaressursid. NordBaltist saab alternatiivne elektri impordi- ja ekspordikanal, mis aitab Leedul vältida sõltuvust ühest idas asuvast tarnijast. Strateegilise energiaprojekti viivad ellu Leedu ülekandevõrguettevõtja Litgrid ja Rootsi ülekandevõrguettevõtja Svenska Kraftnät. Ehitustööd toimusid 2014.–2015. aastal. 2014. aasta aprillis paigaldati Leedu ranniku lähedal Läänemerre esimesed kilomeetrid kaablit.

Antud projekti raames tegeles UAB Merko Statyba Leedu trafoalajaama ehitusega; tööd lõpeti 2015. aasta juunis. NordBalti projekti eesmärk oli rajada ühendus Leedu ja Rootsi energiaülekandesüsteemide vahele. Ühenduse võimsus on 700 MW ning see on 450 km pikk. Ühendus koosneb mere- ja maa-alustest alalisvoolu kõrgepingekaablitest ning Leedu ja Rootsi trafojaamadest. Ühendus võeti kasutusele 2015. aasta detsembris.

Faktid:

  • Merealune alalisvoolu kõrgepingekaabel (HVDC). Kaabli pikkus: ligikaudu 400 km
  • Maa-alune alalisvoolu kõrgepingekaabel (HVDC) Leedus. Kaabli pikkus: 13 km
  • Maa-alune alalisvoolu kõrgepingekaabel (HVDC) Rootsis. Kaabli pikkus: 40 km
  • Ühenduse võimsus: 700 MW
  • Tehnoloogia: VSC
  • Hinnanguline kasutusaeg: 30 aastat
  • Projekti hinnanguline maksumus: 1,9 miljardit Leedu litti (572,4 miljonit eurot)
  • Ühenduspunkt Leedus: Klaipėda alajaam (330 kV). Ühenduspunkt Rootsis: Nybro alajaam (400 kV).
Tellija:
LITGRID AB / ABB AB
Projekti nimi:
NORDBALT HVDC Connection – Klaipeda jaam
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Leedu
Aadress:
Kiškėnai küla, Dovilai rajoon, Klaipėda maakond
Projekti algus:
2014
Valmimise aasta:
2015

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.