Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Leisi 110 kV alajaama rekonstrueerimine



Asukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

2016 aastal renoveeritud, Saaremaal asuv Leisi 110kV alajaam on oluline sõlmpunkt Eesti kahe suurema saare elektrivõrgus, kuna sealt saab toite kogu Hiiumaa ning Põhja- ja Lääne-Saaremaa. Elering AS renoveeris alajaama tänu amortiseerunud nõukogude aegsetele seadmetele ja eesmärgiga kaasa aidata Eesti saarte arengukava täideviimisele. Tulevikus on plaanis Leisi alajaamast väljuvad Hiiumaa keskpinge kaablid asendada kõrgepinge kaablitega ja ette on nähtud ka rannikuala tuuleparkide liitumise võimalus.

AS Merko Infra teostas alajaama renoveerimise tööd võtmed kätte meetodil. Tööde mahus oli 110kV H-skeemiga jaotla püstitamine, uue kahekorruselise alajaama hoone ja alajaama juurdepääsu teede ehitamine, automaatika- ja releekaitsesüsteemi rajamine ning vanade seadmete demonteerimine. Ehitamine toimus kitsastes oludes ja osaliselt töötavate kõrgepinge seadmete vahel. Moodsaid alajaama seadmeid saab täies mahus kaugelt jälgida ja juhtida, mis võimaldab Eleringil rikete korral kiirelt ja operatiivselt tegutseda.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
Elering AS
Projekti nimi:
Leisi 110 kV alajaama rekonstrueerimine
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Peaprojekteerija:
AS Merko Inrfa ja AS Merko Ehitus Eesti
Tööde iseloom:
Rekonstrueerimine
Riik:
Eesti
Aadress:
Kuressaare mnt 11, Leisi alevik, Saaremaa
Projekti algus:
2015
Valmimise aasta:
2016

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.