Kasutad veebilehitsejat, mida tootja enam ei uuenda. Palun vaheta veebilehitsejat või laadi turvaliseks internetikülastuseks ja meie veebilehe sisu õigesti nägemiseks alla uuem brauser:

Helme Energia 110kV alajaam, kaabelliin ja sisevõrkAsukoht

Tööde iseloom

Muud

Staatus

Valmimise aeg


Hooned
Insenerrajatised
Betoonitööd

Pelletikütte graanulite tootmisega tegelev ettevõte Graanul Invest ehitas Valgamaal Patkülas elektri (6,5 MW) ja soojuse (15 MW) koostootmisjaama. Merko ülesandeks oli uue koostootmisjaama ühendamine Eleringi 110 kV võrguga ja tehase 15 kV siseelektrivõrgu ehitamine.

Uue koostootmisjaama toodetava rohelise energia edastamiseks Eleringi võrku rajasime ca 4 km pikkuse (15 kV) kaablitrassi ning liitumispunkti paigaldasime 10 MVA võimsusega pingettõstva trafo. Uus koostootmisjaam ühendati elektrivõrku 2012. a augustis.

1. juulil 2021. aastal omandas Merko Ehitus Eesti osaluse Connecto Eestis ning senine Merko elektriehituse ärivaldkond liitus Connectoga. Ühiselt Connecto kaubamärgi alt tegutsemine võimaldab pakkuda varasemast oluliselt laiemat teenuste valikut – lisaks madal-, kesk- ja kõrgepinge elektrivõrkude projekteerimisele, ehitusele ja hooldusele tegutseb Connecto ka telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude valdkonnas.

Vaata Connecto tehtud töid.

Tellija:
OÜ Helme Energia
Projekti nimi:
Helme Energia 110kV alajaam, kaabelliin ja sisevõrk
Kategooria:
Insenerrajatised
Ehitise tüüp:
Energiarajatised
Tööde iseloom:
Uus ehitis
Riik:
Eesti
Aadress:
Kirikuküla ja Patküla, Helme, Valgamaa
Projekti algus:
2011
Valmimise aasta:
2012

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Loe küpsistest lähemalt.