Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Merks pani nurgakivi korteriarendusprojektile Merks Viesturdārzs

22.05.2019

Korteriarendusprojekti Merks Viesturdāzs vundamenti, mis on sümboolne nurgakivi edukatele ehitustöödele, müüriti täna kapsel sõnumiga tulevastele põlvedele koos projekti ja infoga selle elluviijate kohta.

„Me näeme, kuidas see eriline, kuid veel korrastamata koht Riias Andrejosta ja Klusa Centra vahel muutub lähitulevikus elavaks, atraktiivseks ja mugavaks – nii elukohana paljudele perekondadele kui tegevuskohana väikeettevõtetele. Meie eesmärk on arendada linna, luues kasvu- ja inspiratsioonikeskkonna, nii et meie elamuprojektid ei ole kunagi vaid üks hoone – olgu see siis Skanste või Gailezers – me arendame ja heakorrastame keskkonda,” ütleb Merks’i juhatuse esimees Oskars Ozoliņš. „Kui Merks Viesturdāzs majutab rohkem kui 350 perekonda, siis kahtlemata saavad siin oma koha ka väikesed jaemüügi- ja teenindusettevõtted, mis muudavad selle kvartali veelgi mugavamaks elukohaks.“

Merks Viesturdāzs on uusim ehitusfirma Merks arendatud elamuprojekt, mille raames on plaanis ehitada kolm hoonet kokku rohkem kui 350 korteriga. Esimesse hoonesse, mille ehitustööd juba käivad ja mis asub pargile kõige lähemal, rajatakse 96 korterit.

„Selle projektiga oleme mõelnud kõige erinevamate klientide soovidele – saadaval on nii kompaktsed stuudiokorterid, 2-toalised ja 3-toalised erineva suurusega korterid kui ka avarad 4-toalised korterid. Kõige unikaalsematena tahaksin esile tõsta pargile avaneva vaatega kahekorruselisi kortereid – hea alternatiiv neile, kes soovivad maja, kuid samas elada kesklinnas,” ütleb Dace Tumšā, Merks’i elamuprojektide müügijuht. „Igal korteril on rõdu või terrass, et nautida Viesturdārzs´i lähedust ka kodust lahkumata. Kuid kodu ei lõppe siin korteri ukse taga – hoovi rajatakse haljastatud puhkeala, laste mänguväljak, jalgrataste hoiupaik. Merks’i projekte iseloomustab just see, et me loome mitte ainult mugavaid kodusid, vaid ka nende ümber hästi korraldatud keskkonna.”

Erilise mugavusena, mis on kesklinna elamuprojektides harva saadaval, on Merks Viesturdārzs’i maa-alused parkimiskohad – nende ehitustööd on just praegu käimas ja parkimiskohtadest korteritesse viivas trepikojas on edaspidi näha täna vundamenti müüritud kapsel. Keldrikorrusel on võimalik osta ka panipaik isiklike asjade hoiustamiseks, lisaks on hoone esimesel korrusel igas trepikojas lukustatavad vankrite ja jalgrataste hoidmiseks mõeldud ühiskasutatavad ruumid. Korterid on saadaval täieliku ja kvaliteetse siseviimistlusega.

Ökoloogiat ja keskkonda silmas pidades on Merks Viesturdārzs kavandatud vastavalt A-klassi energiatõhususe nõuetele. Korterite broneerimine on juba alanud ja esimene hoone on plaanis anda kasutusse vähem kui aasta pärast. Ehitusfirma Merks on projekti arendaja, ehitaja, müüja ja garantii tagaja ühes isikus.