Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Merks läbis esimese Läti üldehitusettevõttena BIM põhipädevuse hindamise

02.10.2018

Ehitustööstuse Digitaliseerimise Assotsiatsioon on hinnanud ettevõtte Merks kogemust ja protsesse mudelprojekteerimise (BIM) keskkonnas töötamisel, omistades ettevõttele esimesena Läti üldehitusettevõtete seas BIM põhipädevuse taseme.

Mudelprojekteerimine on muutumas ehitusobjektide edukal projekteerimisel, tööde ajalisel planeerimisel, kalkulatsioonide koostamisel ning ehitustööde teostamisel üha olulisemaks, võimaldades märkimisväärselt vähendada projekti ebatäpsusi ning hoida kokku nende kõrvaldamiseks kuluvat aega ja finantsressursse. Ettevõte Merks alustas BIM-i eeliste osalist rakendamist juba kontserdimaja Lielais Dzintars ehitamisprotsessi käigus, samuti Pinki lasteaia ja kooli ehitamisel. Hetkel kasutab Merks kliendi poolt esitatud 3D ehitusprojekti mudeleid kaubanduskeskuse Akropole ehitusprotsesside ja kvaliteedikontrolli korraldamisel. Ettevõtte Merks BIM-koordinaator haldab ja juhib ehitusprojekti 3D-modelleerimist Merksi kinnisvara – Rūpniecības’e tänaval asuva elamu projekteerimisel.

“Kaasaegsete tehnoloogiate areng võimaldab automatiseerida mitmeid projekteerimistegevusi. BIM-i kasutamine annab erinevaid olulisi eeliseid – võimaldab operatiivselt tuvastada probleemseid kohti projektides ning lihtsasti suhelda kõikide BIM-i tiimi kuuluvate isikutega kõige optimaalsemate tehniliste lahenduste leidmiseks, see võimaldab tuvastada vastuolusid projekti osade vahel, mida 2D-visualiseerimise korral on üsna sageli keeruline märgata. Lisaks võimaldab BIM juhtida mudeli sisu ning igale 3D elemendile määratud omadusi, sealhulgas geomeetrilisi parameetreid, võimaldab saada otse eksimatuid ehitusmahte kalkulatsioonide jaoks, samuti määratleda tööülesanded alltöövõtjatele lisaks paljudele muudele olulistele eelistele,“ selgitab Merksi BIM-koordinaator Viktors Šveics.

Ettevõtte Merks eesmärgiks on ehitada üles keskkond, mis vastab inimeste ja klientide nii tänastele kui tulevikus aktuaalseks muutuvatele vajadustele. Merks võtab uut tehnoloogiat kasutusele tulemuslikkuse tõstmiseks ning kõige tõhusamate lahenduste leidmiseks, et viia ellu klientide soove.