Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Korteriarendusprojekti “Merks Gaiļezera nami” energiatõhusus pälvis kõrge hinnangu

09.07.2019

Konkursil „Energiatõhusaim hoone Lätis 2019“ sai projekti „Merks Gaiļezera nami“ hoone asukohaga Mežaciems, Gaiļezera iela 15 teise koha kategoorias „Energiatõhusaim korterelamu – uusehitis“. Projekti esimese etapi hooned anti kasutusse aastal 2018. Nende ehitamisel ja heakorrastamisel on kasutatud erinevaid tänapäeva lahendusi kõrge energiatõhususe tagamiseks.

Ka eelnevalt Merksi poolt arendatud ja ehitatud eluhoonete projektide energiatõhusus on kõrgelt hinnatud  – aastal 2018 sai esimese koha energiatõhususe konkursil projekti „Skanstes Parks“ hoone aadressil Grostonas iela 12 ja aastal 2015 projekti „Skanstes mājas“ hoone aadressil Grostonas iela 17.

„Oma eluhoonete projektides mõtleb Merks alati hoolikalt läbi energiatõhususe lahendused. Korter on iga ostja jaoks seotud pikaajaliste plaanidega vaatamata sellele, kas korteris hakkab elama selle omanik või on see mõeldud investeeringuna ja seda üüritakse välja. Sellest tulenevalt peavad kõik kasutatud lahendused olema sellised, mis ei aegu paari aastaga,“ rääkis Reinis Sproģis, Merks elumajade arendamisosakonna juhataja. „Me näeme ette, et tulevikus energiatõhususe nõuded aina kasvavad sama moodi nagu kulud tarbitud energia eest, seetõttu investeerib Merks oma projektide puhul energiatõhususe tagamisse rohkem kui seda nõuavad normatiivaktid. Seda selleks, et ka tulevikus vastaksid kinnistud kasvavatele nõudmistele, oleksid majanduslikult kasulikud nende elanikele ning tagaksid kvaliteetse eluruumi.“

Hoonel aadressil Gailļezera iela 15 on 9 maapealset korrust samamoodi nagu teistel “Merks Gaiļezera nami” hoonetel. Hoone kogupindala on 3050 m², ehituspindala – 445 m², ehitusmaht – 10 961 m³. Välissein on soojustatud 210 mm kivivillaga, eriti suurt tähelepanu on pööratud konstruktsioonidele – pööningu lae, keldri ja katuse soojustamisele. Ka paljud teised lahendused – välisuks, aknad, rõdud, ventilatsioonisüsteem – on töötatud välja nii, et oleks tagatud kõrge energiatõhusus ja mugav keskkond korterites. Energia tarbimise vähendamisele on mõeldud ka territooriumi heakorrastamisel, näiteks on paigaldatud energiatõhus valgustuse reguleerimissüsteem taimerite ja liikumisanduritega.

„Merks Gaiļezera nami“ hoonetel on tsentraliseeritud soojusvarustus ning soojuse reguleerimine toimub sõltuvalt välisõhu temperatuurist; igas korteris on seda võimalik reguleerida ka eraldi termoregulaatori abil. Energiasertifikaadi andmetel on hoonel aadressil Gaiļezera iela 15 korrigeeritud soojusenergia tarbimine kütte jaoks 49,49 kWh/m² aastas ning kuuma vee tarbeks – 8,95 kWh/m² aastas. Hoone vastab B taseme energiatõhususe klassile.

Praegu toimub „Merks Gaiļezera nami“ teise etapi ehitus, mille raames valmivad veel 3 korterelamut 2-4 toaliste korterite, suletud autoparklate ja laoruumidega, läheduses on heakorrastatud laste mänguväljakud ja korrastatud keskkond Gaiļezersi järve kaldal. Projekti kvaliteedi valitud materjalide ja teostatud ehitustööde osas tagab ehitusettevõte Merks, kes on projekti arendaja, ehitaja ja garantii andja ühes isikus. Merks on üks kogenenumaid kinnisvara arendajaid Lätis, kelle ehitatud elamutes elab juba rohkem kui 1500 perekonda.

 

Merko

Äritegevus koroonaviiruse COVID-19 pandeemia olukorras