Asud AS MERKO EHITUS kontserni kodulehel group.merko.ee

Ehitusettevõte Merks ehitab Riiga Lidli logistikakeskuse

26.09.2018

Jaeettevõte Lidl ja ehitusettevõte Merks on sõlminud lepingu uue logistikakeskuse ehitamiseks Riias Ulbrokasi tänavale. Leping näeb ette 47 000 m² logistikakeskuse ehitamise, investeerides 42,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Marius Kybartas, SIA Lidl Latvia juhatuse esimees: „Täna jõuame me suure teetähiseni, mis on otsustava tähtsusega meie arendusprotsessi jaoks Lätis ja Eestis. Koos ehitame me logistikakeskuse, milles kasutatakse uuenduslikke kütte- ja energiasäästulahendusi, kõige eesrindlikumaid jäätmesorteerimissüsteeme ja muid eeliseid, mis muudavad selle keskuse üheks piirkonna kõige kaasaegsemaks ehitiseks. Samal ajal me lubame, et see logistikakeskus tagab meie töötajatele parimad töögingimused ning meie klientidele kvaliteedi ja värskuse.”

Oskars Ozoliņš, SIA Merksi juhatuse esimees: „Meie siht on ehitada keskkond ettevõtete, linnade ja riigi enda kasvamiseks ja arenemiseks. Meil on hea meel hanke võitmise üle, kuna logistikakeskus on kindlasti Lidli jätkuva kasvu algus Lätis. Parima tulemuse saavutamiseks on inimeste anded ja meeskonnatöö ülima tähtsusega, mistõttu hakkavad Lidli ehitustööd juhtima professionaalid, kellel on märkimisväärne kogemus keerukate ehitusprojektide elluviimisel. Me rajame objekti, mis täidab täielikult mitte ainult need vajadused, mis on kliendil praegu, vaid ka need, mis muutuvad asjakohaseks homme, kuna Merksi ehitised on kestlikud ja avatud tulevikus edasi arendamiseks.”

Logistikakeskuse ehitustöö algab sel sügisel ja see peaks saama valmis 2020. aastal.

Zigmunds Urtāns, SIA Merks projektijuht, kellele on usaldatud Lidli logistiskakeskuse ehitustööde juhtimine: „Kaasaegsed ehitised muutuvad üha keerukamaks, töötatakse välja uusi insenertehnilisi lahendusi ning iga konkreetse projekti puhul on oluline leida ja kasutada neist kõige tõhusamaid. Merksis töötades olen koos oma kolleegidega juhtinud väga erinevat laadi objkektide ehitamist, laohoonetest ja ostukeskustest kuni Riia ajaloolise keskuse hooneteni ning ma usun, et see kogemus aitab mul edukalt juhtida Lidli logistikakeskuse ehitustööd. Merksi suunav põhimõte projekti edukaks elluviimiseks jääb ikka samaks: usaldusväärne kolleegide meeskond ja professionaalsed koostööpartnerid, kellega koos leiame me kliendi soovide jaoks kõige tõhusamad lahendused.”